Polární záře na Islandu

Polární záře na Islandu

Pokud plánujete výlet na Island, zažít polární záři by mělo být na prvním místě vašeho seznamu, který musíte vidět. Aurora Borealis, jak je vědecky známo, je přírodní úkaz, který se vyskytuje v oblastech s vysokou zeměpisnou šířkou, jako je Island, a je to jedna z nejúchvatnějších památek na světě. V této příručce pokryjeme vše, co potřebujete vědět, abyste viděli polární záři na Islandu.

Co jsou polární záře?

co-je-polarni-zare-island

Polární záře jsou přirozeným světelným projevem, ke kterému dochází, když se elektricky nabité částice ze Slunce srazí s částicemi v zemské atmosféře. Výsledkem je oslnivá přehlídka barevných světel, která tančí po noční obloze.

Kdy je polární záře na Islandu?

kdy-videt-polarni-zari

Polární záře jsou na Islandu vidět od konce srpna do poloviny dubna, ale nejlepší doba k jejich pozorování je mezi říjnem a březnem, kdy jsou noci dlouhé a tmavé. Ideální podmínky pro pozorování polární záře jsou jasná obloha, nízké světelné znečištění a vysoká sluneční aktivita.

Kde je nejlepší místo k vidění polární záře na Islandu?

kde-videt-polarni-zari

Polární záře je vidět z celého Islandu, ale některá místa jsou lepší než jiná. Nejlepší místa k vidění polární záře jsou daleko od městských světel, v oblastech s nízkým světelným znečištěním as jasným výhledem na obzor.

Mezi oblíbená místa pro pozorování polární záře na Islandu patří národní park Thingvellir, poloostrov Reykjanes a poloostrov Snaefellsnes.

Jak mohu vidět polární záři na Islandu?

polarni-zare-island

Nejlepší způsob, jak vidět polární záři na Islandu, je připojit se k prohlídce polární záře s průvodcem. Tyto prohlídky vás zavedou na nejlepší pozorovací místa a vedou je zkušení průvodci, kteří vám pomohou najít světla a pořídit skvělé fotografie.

Pokud se raději vydáte sami, můžete si pronajmout auto a odjet na odlehlé místo s jasným výhledem na obzor.

Než vyrazíte, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí a předpověď polární záře.

Co bych si měl obléci, abych viděl polární záři na Islandu?

obleceni-na-polarni-zari

Při sledování polární záře na Islandu je důležité se teple obléknout, protože teploty mohou klesnout pod bod mrazu. Doporučujeme nosit:

  • teplou čepici
  • rukavice a nepromokavé boty
  • vrstvy teplého oblečení

Nezapomeňte si vzít termosku s horkým kakaem nebo čajem, abyste se zahřáli během dlouhého čekání na rozsvícení světýlek!

Závěrem lze říci, že polární záře na Islandu jsou nutností pro každého, kdo navštíví tuto krásnou zemi. Se správnou přípravou a trochou štěstí můžete být svědky jednoho z nejúžasnějších přírodních jevů na Zemi. Nezapomeňte tedy do svého itineráře Islandu přidat polární záři a připravte se na skutečně nezapomenutelný zážitek!

Další informace o Islandu: