vylet-pozorovani-velryb-island

Velryby na Islandu

Island je zemí mimořádných přírodních divů, kde je spousta ledovců, sopek, horkých pramenů a vodopádů. Ale jedním z nejnapínavějších zážitků, které mohou návštěvníci na Islandu zažít, je pozorování velryb. Se svými nedotčenými vodami a bohatým mořským životem je Island nejlepší destinací pro nadšence pozorování velryb z celého světa.

Druhy velryb k vidění

Existuje několik druhů velryb, které lze na Islandu pozorovat při pozorování velryb. Mezi nejběžnější patří keporkaci, plejtváci a kosatky (také známé jako kosatky). Návštěvníci mohou vidět i jiné druhy velryb, jako jsou plejtváci, modři a velryby, i když ty jsou méně časté.

Kdy vyrazit na pozorování velryb

kde-pozorovani-vylet-velryby-island

Nejlepší čas na pozorování velryb na Islandu je v letních měsících, od května do září, kdy je počasí mírné a moře klidné. Během této doby mají návštěvníci nejvyšší šance, že uvidí velryby a další mořské savce. Pozorovat velryby je však možné na Islandu celoročně, i když počasí a podmínky na moři mohou být v zimních měsících náročnější.

Kam na výlet na pozorování velryb

Na Islandu je několik míst, kde mohou návštěvníci pozorovat velryby, včetně Reykjavíku, Husavíku, Akureyri a Dalvíku. Každé místo nabízí svůj jedinečný zážitek z pozorování velryb, ale Husavík je široce považován za hlavní město Islandu pro pozorování velryb.

Město se nachází na severu Islandu a může se pochlubit vysokou koncentrací velryb a dalšího mořského života.

Nejlepší města pro pozorování velryb na Islandu:

  • Husavík
  • Reykjavík
  • Akureyri
  • Dalvík

Co očekávat na výletě za pozorováním velryb

Prohlídky s pozorováním velryb obvykle trvají dvě až tři hodiny a konají se na specializovaných lodích, které jsou určeny pro pozorování mořské zvěře. Lodě jsou vybaveny pohodlným sezením, vyhřívanými kajutami a velkými okny, které poskytují vynikající výhled na okolní moře. Během prohlídky bude průvodce informovat o velrybách a jejich chování a návštěvníci budou mít možnost pozorovat velryby v jejich přirozeném prostředí.

Tipy na úspěšný výlet za pozorováním velryb

Chcete-li maximalizovat šance na spatření velryb, měli by si návštěvníci vybrat renomovanou společnost zabývající se pozorováním velryb, která dodržuje odpovědné a udržitelné postupy.

Kromě toho je důležité se oblékat vhodně podle počasí a podmínek na moři, protože venku na vodě může být chladno a větrno. Doporučuje se vzít si s sebou dalekohled, fotoaparáty a občerstvení.

vylet-na-velryby-island

Pozorování velryb na Islandu je jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který návštěvníkům umožňuje být svědky krásy a majestátnosti některých z nejúžasnějších stvoření světa. Ať už jste milovníkem přírody, divokou přírodou nebo prostě hledáte dobrodružství, výlet za pozorováním velryb na Islandu je zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.

Nejlepší průvodci a agentury na pozorování velryb na Islandu:

  • Gentle Giants
  • Elding
  • Reykjavík Sailors
  • Sea trips Reykjavík
  • North Sailing

Další informace o Islandu:

Kdy na polární záři na Island?

Jaké počasí je na Islandu v létě?

Ceny jídla a potravin na Islandu